בית הטור של יעל שגרת האהבה

שגרת האהבה

דוא הדפסה PDF

לא תשמעו ממני הפעם מילה אחת של זלזול ביום האהבה שחל השבוע.

ברור שאם אהובי היה מגיע באותו יום לבית עם זר פרחים, שוקולדים או תכשיט, הייתי מביטה בו בחשד או בודקת לו חום. יחד עם זאת אני מבינה שלכל זוג יש את ימי החגיגה שלהם: יש זוגות החוגגים ימי הולדת וימי נישואין, לזוגות אחרים הציפייה למתנות היא בחגים, יש כאלה, שכל שבת היא חגיגה בפני עצמה ולאחרים יש צורך במחוות אהבה, בלי קשר ללוח השנה. זה שיום האהבה משווק היטב ע"י החנויות כדי להגדיל את הכנסתם, זה גם בסדר מבחינתי ונכון שולנטיין היה איש נוצרי רשע ושונא יהודים, אבל, מי זוכר? ומבחינתי דינו של יום האהבה הוא אותו דין של יום המשפחה הבא עלינו לטובה בשבוע הבא - כל עוד אנשים מתחברים לימים האלו ואוהבים יותר, פשוט נהדר!

נודה על האמת שאצל זוגות רבים, המחוות האלה בימים מוכתבים מראש, הפכו להיות "מצוות אנשים מלומדה" - קונים כי צריך וכי החברה מכתיבה. גם בזה אני לא מזלזלת כי לעיתים עם בחירת המתנה יש חשיבה על מקבל המתנה והוצאת כסף עבורו כך שעם המעשה יכול להגיע גם הרגש.

בקיצור, מעולה לחגוג ונחמד שיש חגים וימי אהבה. יחד עם זאת, יש לזכור תמיד את ימי השיגרה שבהם תחזוקת הזוגיות אינה פחות חשובה, אך כרוכה לא רק במתן מתנות, אלא בעבודה הרבה יותר קשה של התחשבות הדדית בסתם מעשים יומיומים של הורדת הזבל, שטיפת כלים, ימי הורים, הכנת ארוחת ערב ודיונים מעמיקים בכתבי טולסטוי ובמרוץ למיליון.

כמו בזוגיות, כך גם  ביחסים  בין הרשויות לאזרח. נחמד לאזרח שמידי פעם העירייה או משרדי הממשלה יוצאים במבצעי ניקיון, מארגנים מסיבות רחוב לכבוד חגים או יוצאים במבצע הנחות לאירועים. יחד עם זאת, יש לזכור שהדברים החשובים לאזרח הם התנהלות יומיומית תקינה  - מרחב ציבורי נקי, גני משחקים תקינים ויפים, מוסדות ציבור ותחבורה ציבורית ראוייה.

 

חפשו אותנו...

Facebook

מבזקים