בית חדשות הפיסגה

הצלחה לתלמידי פסגת זאב במבחני המיצ"ב שני בתי ספר מהפסגה בראש הטבלה

דוא הדפסה PDF

משרד החינוך עורך מבחני מיצ"ב בבתי הספר בכל רחבי הארץ. מדובר באותו מבחן לכל בתי הספר, המבחן נערך בכיתות ה' בבתי הספר היסודיים.המבחן נערך בכל בית ספר אחת ל 5 שנים במקצועות: אנגלית, מתמטיקה ועברית.בפסגת זאב נערכו מבחני מיצב בשנה שעברה בארבעה בתי ספר יסודיים.  שני בתי ספר מובילים את המדד מבין כל בתי הספר בירושלים. בתי הספר מ"מ פסגת זאב צפון ופסגת דוד הגיעו למקומות הראשונים מבין בתי הספר בהם נערכו מבחני המיצב בשנה"ל תשע"ז (2017). בית הספר הממ"ד פסגת דוד קיבל את הציון הגבוה ביותר בעיר במתמטיקה – 654 נקודות לעומת ממוצע ארצי של 566. באנגלית הגיע למקום החמישי עם 590 נקודות לעומת ממוצע ארצי של 539.בית הספר הממלכתי ברח' מזל טלה בפסגת זאב צפון הגיע למקום השני בעיר במתמטיקה (לאחר פסגת דוד) עם 630 נקודות ובאנגלית למקום הרביעי בעיר עם 592 נקודות. המיצ"ב - מדדי יעילות וצמיחה בית-ספרית –  הוא מערכת מדדים בית-ספריים שמטרתה לספק מידע למנהלים ולצוותים הפדגוגיים על תפקוד בתי הספר במגוון של נושאים. מודל המיצ"ב בנוי כך שהוא כולל מבחני הישגים שמשקפים את התוצרים הקוגניטיביים של הלמידה וסקרי אקלים וסביבה פדגוגית שמשקפים את ההיבטים החברתיים-רגשיים-פדגוגיים. מידע רחב זה (לצד מידע ממקורות נוספים) נועד לסייע לבתי הספר לבצע ניטור של התהליך הלימודי הבית-ספרי במקצועות הליבה ושל האקלים הבית-ספרי הרגשי-חברתי שבו מתרחשת הלמידה. הערכה באמצעות המיצ"ב היא רק אחת מתוך אוסף של כלי הערכה מסוגים שונים ומגוונים, שבהם בתי הספר עושים שימוש לאורך שנת הלימודים. תרבות הערכה בית-ספרית מיטבית, המקדמת תהליכים פנימיים איכותיים על בסיס איסוף ראיות מכלים ומדדים שונים ומגוונים, תורמת  לשיפור תהליכי ההוראה והלמידה. בתוצאות האקלים הבית ספרי העונה לשאלות אם טוב לתלמיד והוא אוהב להיות בבית הספר 74% מתלמידי מ"מ א' במזרח ענו בחיוב ו 90% מהמורים. בבי"ס תל"י במזרח 72% מהתלמידים ו 61% מהמורים. בשל"ב בפסגת זאב מערב 81% מהתלמידים ו 80% מהמורים. במ"מ צפון 82% מהתלמידים ו 84% מהמורים ובממ"ד פסגת דוד 82% מהתלמידים ו 81% מהמורים. הממוצע הארצי הוא 78% התלמידים ו 74% מהמורים. בסה"כ מערכת החינוך בפסגת זאב במגמת עליה במהלך השנים האחרונות בכל המדדים ולכן גם הורים ששולחים את ילדיהם ללמוד מחוץ לשכונה צריכים לחשוב פעמיים אם הטרחה כדאית.

 

מבנה נוסף לדיור מוגן בפסגת זאב - אתם בעד או נגד?

דוא הדפסה PDF

כ-500 קשישים/עולים ברובם מרוסיה מתגוררים במלון דיפלומט בירושלים, אליו צפויה לעבור השגרירות האמריקנית.  ביניהם מוזיקאים, מרצים, ניצולי שואה וגיבורי מלחמה - כ־500 איש ואישה. הצעיר שבהם בן 62, והמבוגר נושק ל־100. לפני מספר חודשים רכשה שגרירות ארה"ב את המבנה והדיירים התבשרו כי אין בכוונת בעלת המלון, שגרירות ארה"ב בישראל, לחדש את הסכם השכירות עם משרד העלייה והקליטה. המשמעות: הדיירים ייאלצו לפנות את המבנה בשנת 2020, השנה שבה מסתיים הסכם השכירות הנוכחי.משרד הקליטה בשיתוף העירייה מחפשים פתרונות מהירים כדי להשאיר את הדיירים בירושלים בה התרגלו לחיות. מכיוון ששוק השכירות די רווי אחד הפתרונות הזמינים הוא שטח בפסגת זאב המיועד בתב"ע לבית אבות, עליו ניתן לבנות במהירות יחסית מבנה לדיור מוגן. סגנית ראש העיר יעל ענתבי מבקשת את חוות דעת התושבים האם להסכים לכך. הטענות נגד: יש בשכונה כבר 3 מבנים לדיור מוגן, רוצים למתג את השכונה כצעירה, ציבור קשה יום יפגע בשכונה. הטיעונים בעד: מדובר באוכלוסייה שקטה ללא כלי רכב, דיירי הדיור המוגן לא מורגשים, חשוב לעזור לפתרון הבעיה, לבני הנוער ולגמלאים בפסגה יהיה מקום נוסף להתנדב בו. את דעתכם תוכלו להביע בסקר שמתפרסם באתר האינטרנט של פסגת זאב www.pis.co.il

עדכון אחרון ( רביעי, 09 מאי 2018 08:28 )
 

האם מתווה השלום של טראמפ כולל ניתוק פסגת זאב ממרכז העיר?

דוא הדפסה PDF

ביום שישי האחרון פורסמה כותרת ראשית בעיתון "מעריב" כי במהלך ביקורו של שר הביטחון אביגדור ליברמן בוושינגטון, בשבוע שעבר, הוצגו לפניו חלק מעקרונות המתווה של טראמפ לתוכנית שלום אזורית.  העקרונות כוללים בין היתר ויתורים נרחבים ומשמעותיים מצד ישראל, כולל העברה לשלטון של הרשות הפלשתינאית את השכונות הערביות שועאפט ועיסאוויה. תושבי פסגת זאב לא צריכים לדמיין כיצד מתפתחת שגרת ביטחון שוטף בין שכונת פסגת זאב לשועאפט שתהיה פלסטינית, המופרדות  בגדר גבול. האם יחזרו אירועי הגדר בעזה בקו תפר עירוני בתוככי ירושלים?  האם אפשר לקיים כך שגרת חיים של עיר בירה? איך בדיוק תיסע הרכבת? האם יהיה צורך בהחתמת דרכון?

קרא עוד...
 

חלם זה כאן: פתיחת כביש 437 מענתות שוב מתעכבת בגלל מחלוקת תקציבית

דוא הדפסה PDF

סלילתו של הכביש החדש מענתות לכביש מספר 1 (ירושלים – מעלה אדומים הישן) באזור מחסום א-זעים הושלמה כבר לפני כעשר שנים. על אף ההשקעה של 150 מיליון ₪ הכביש לא נפתח מאז, בעיקר בגלל מחלוקת בין משרד הביטחון למשרד לביטחון פנים בשאלה מי יממן את עמדת הבידוק הביטחוני בחיבור לכביש ירושלים – מעלה אדומים. לפני כשנה וחצי, סוכם התקציב המדובר בין המשרדים. חברת מוריה החלה בעבודות להשמשת הכביש, שסבל מבלאי, והצבת מרכיבי הביטחון והבידוק. העלות, נוסף ל- 150 המיליונים שכבר הושקעו, היא כשלושים מיליון ₪ להחזרת הכביש למצב שמיש. אורכו של הכביש כשלושה קילומטר וחצי, תחילתו בכביש 437, סמוך לבסיס ענתות, וסופו כאמור בכביש מספר 1, מול צומת עיסוואיה. למגיעים לצומת תתאפשר פנייה שמאלה והתחברות באמצעות רמפה שבנייתה מסתיימת בימים אלה, אל מנהרת נעמי שמר והר הצופים. לפי הערכות, כביש זה יפחית בכ־5% את תנועת כלי הרכב דרך מעבר חיזמא ופסגת זאב, שאליו מתנקזת בכל בוקר תנועת כלי הרכב המגיעים מאזור יהודה ושומרון. ההנחה היא כי מלבד תושבי ענתות, שועאפט וענאתא הישראלים, גם חלק מתושבי בנימין שרוצים להגיע לאזור הר הצופים יעדיפו להשתמש בכביש זה. העבודות בכביש הסתיימו והוא אמור היה להיפתח בימים אלו, אולם, לפי מידע שהגיע אלינו פתיחת הכביש מתעכבת כשהסיבה, באופן מפתיע, שוב בגלל מחלוקת על התקציב להפעלת הבידוק. מתברר כי המשרד לביטחון פנים מוכן להפעיל את המעבר אבל בתנאי שיקבל תוספת תקציב ממשרד האוצר. כך חזרנו, לאחר שנה וחצי של עבודות והוצאת כסף רב נוסף, לנקודת הפתיחה.

 

סטטיסטיקה

מונה צפיות תוכן : 902818

חפשו אותנו...

Facebook

סקר

כדי למצוא מקום מגורים לקשישים שיפונו ממלון דיפלומט לצורך שגרירות ארה"ב יש כוונה לבנות מבנה דיור מוגן נוסף בפסגת זאב בשטח המיועד לבית אבות. את/ה בעד או נגד?
 

מבזקים

מבזקים


חדש באתר

זמני השבוע

פרשת השבוע:
במדבר
כניסת השבת: 18:56
צאת השבת: 20:17

תמונת השבוע

 

סגנית ראש העיר יעל ענתבי מעדכנת את רוה"מ נתניהו לגבי כביש 437