אורי צחי המומחה לתחבורה הוצב במקום השני ברשימת פז למועצת העיר

דוא הדפסה PDF

אורי צחי, מספר 2 ברשימת פז למועצת העיר של יעל ענתבי, מומחה ויועץ בכיר לתחבורה ותושב פסגת זאב,  אומר כי מניעת תאונות דרכים היא לא חלום רחוק, אלא תלויה בנו, בני האדם.

"אפשר למנוע את התאונות – הן לא גזירת הכתוב. אם כל אחד יתרום את החלק הקטן שלו – ויחשוב טוב – כמה כבר אצא ברווח מנסיעה מהירה?  בנוסף צריך לחפש את אותם אנשים שיכולים לגרום לנו לתאונות. יש המון תאונות של אנשים שנוהגים בשגרה – מבלי לחשוב על מה יכול להיות. אם הם יצאו מהבית ויחשבו טוב אם הם רוצים לחזור באריזה המקורית, ולא יאמרו את המשפט לי זה לא יקרה – המצב ישתנה", אומר אורי.

אורי גר עם רעייתו, בת-שבע, כבר  12 שנים בפסגת זאב, יש להם שני בנים ושני נכדים. הגיע לפסגה מנווה יעקב מכיוון שחיפש מקום שלא יצטרך לעלות מדרגות ולרדת בגלל מגבלה בריאותית.

עדכון אחרון ( שלישי, 10 יולי 2018 16:37 ) קרא עוד...
 

משרד התחבורה מעלה שוב הצעה לביטול אוטובוסים

דוא הדפסה PDF

גורמים במשרד התחבורה האחראים על התחבורה הציבורית מנסים לקדם שוב את התוכנית לביטול האוטובוסים שיוצאים מפסגת זאב. כזכור, כחלק מפרויקט הרכבת הקלה תוכנן לבטל גם בצפון ירושלים  את קווי האוטובוס היוצאים מפסגת זאב כפי שבוצע בדרום העיר. לפי התכנון, תושבי פסגת זאב משתמשי התחבורה הציבורית, יגיעו בשאטלים לתחנת הרכבת יקותיאל אדם ומשם יסעו ברכבת בלבד. סגנית ראש העיר הפעילה לחץ כבד והתוכנית לחייב את תושבי הפסגה לנסוע ברכבת בלבד בוטלה. אולם מתברר כי במשרד התחבורה עדיין לא מקבלים את ההחלטה ולאחרונה העלו שוב את הנושא בדיונים עם מנכ"ל העירייה. סגנית ראש העיר יעל ענתבי הוציאה בתגובה מכתב חריף לכל הגורמים המקצועיים בעירייה בדרישה שלא לקיים דיונים בנושא מול משרד התחבורה בניגוד למדיניות העירייה.

 

רשימת פסגת זאב (פז) לבחירות למועצת העיר

דוא הדפסה PDF

בתחילת יולי התכנסו פעילי סיעת פסגת זאב (פז) במועצת העיר ירושלים לכנס פתיחת מערכת הבחירות.  סגנית ראש העיר יעל ענתבי אמרה כי "מתברר שהרעיון המקורי והייחודי להקים רשימה שכונתית הוכיח את עצמו מעל ומעבר לציפיות. כולנו רואים איך פסגת זאב שינתה את פניה לבלי הכר בשנים האחרונות. בהתאם למספר בעלי זכות הבחירה, פסגת זאב יכולה להכניס למועצת העיר שלושה נציגים, לאור ההצלחה המוכחת, מימוש הפוטנציאל בהחלט אפשרי. במקרה כזה תהיה סיעת פסגת זאב (פז) לשון המאזניים בין הקבוצות העיקריות במועצת העיר וכך נוכל להגיע להישגים נוספים".את סיעת פז תמשיך להוביל  סגנית ראש העיר יעל ענתבי. במקום השני, אורי צחי, מומחה לתחבורה ובטיחות בדרכים שמשמש בין היתר כמרצה בקורסים לנהיגה מונעת. במקום השלישי, נדב עזריה, מנהל באגד. במקום הרביעי לימור שם טוב, אשת פרסום ושיווק. במקום החמישי, אורית וינוגרד, מיילדת ומנהלת מחלקת נשים וסיבוכי היריון בהדסה, מתנדבת במרכז בת עמי לתקיפה מינית. כולם תושבי פסגת זאב. אורי צחי: "בכוונתי, כחבר מועצת העיר לפעול בנושאי תחבורה ובטיחות בדרכים שהם בעייתיים מאד בירושלים ודורשים חשיבה חדשה ויצירתית".

לסיוע לרשימה השכונתית ניתן לעבור באמצעות הקישור:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScOz2gWFKs6BNj0CzM59UhBMq6blscGr9n4XPmiAK-Q3rdCmQ/viewform

עדכון אחרון ( רביעי, 11 יולי 2018 12:25 )
 

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה פרסמה להפקדה תוספת 800 דירות בפסגת זאב ללא התייחסות רצינית לבעיות התחבורה

דוא הדפסה PDF

הוועדה המחוזית אישרה להפקדה תוספת של כ- 800 דירות בפסגת זאב, ביחד עם התוספות שכבר אושרו ועדיין לא אוכלסו יתווספו לפסגת זאב קרוב ל- 2,000 דירות. בדיון בוועדה המחוזית, כאשר עלתה בעיית פקקי התנועה, נאמר כי התוספת היא שולית והצמתים יוכלו להכיל את תוספת כלי הרכב. ההתייחסות הזחוחה וחוסר הכרת השטח של חברי הוועדה המחוזית, כולל נציג תנועת התעוררות, מעידים על הניתוק וחוסר האכפתיות מתושבי פסגת זאב. במסגרת תוכנית משותפת של משרדי האוצר והשיכון הוחלט על תוכנית לבינוי מתחמי דירות המהווים 'אינפיל' (מילוי) בתוך שכונות העיר ומשתלבים בסביבה הקיימת,  תוכניות אלו מאפשרות ליזמים קטנים, לקדם פרויקטים לתוספת דיור בתוך הערים בתוך זמן קצר יחסית, בניגוד לפרויקטים הגדולים שהתכנון והבינוי בהם לוקח שנים רבות. שילוב בתוך שכונות קיימות מאפשר שימוש בתשתיות ושירותים קיימים וכאן גם נוצרת בעיה של העמסה על התשתיות הקיימות. כחלק מרעיון האינפיל, הוכנה תוכנית לבינוי במספר מתחמים ברחבי פסגת זאב שיוסיפו מאות דירות התוכניות פורסמו בשבוע שעבר להפקדה ולהתנגדויות הציבור: מתחם פלוגת הטנקים – בחלק המזרחי של פסגת זאב מרכז בין רח' פלוגת הטנקים הירושלמית למחסום חיזמא קיים שטח גדול מאד.

עדכון אחרון ( שני, 09 יולי 2018 09:58 ) קרא עוד...
 

סטטיסטיקה

מונה צפיות תוכן : 946128

חפשו אותנו...

Facebook

סקר

גורמים במשרד התחבורה מנסים לקדם שוב את התוכנית לביטול האוטובוסים שיוצאים מפסגת זאב ולחייב את כולם להשתמש רק ברכבת. מה דעתך?
 

מבזקים

מבזקים


חדש באתר

זמני השבוע

פרשת השבוע:
מטות מסעי
כניסת השבת: 19:10
צאת השבת: 20:24

תמונת השבוע

 

סגנית ראש העיר יעל ענתבי מעדכנת את רוה"מ נתניהו לגבי כביש 437