בית חדשות הפיסגה חדשות הקמפיין לחלוקת ירושלים טוב ליהודים?

הקמפיין לחלוקת ירושלים טוב ליהודים?

דוא הדפסה PDF

בימים האחרונים החל קמפיין של תנועת שמאל קיצונית (חיים רמון ושות') "להציל את ירושלים היהודית". נשמע טוב, אבל מתברר שמטרת הקמפיין להעביר לרשות הפלשתינאית את השכונות הערביות שמעבר לגדר ההפרדה. גם שר הביטחון ליברמן התבטא בכיוון זה לא פעם ומפלגת העבודה אף אימצה זאת כמדיניות רשמית. לנו תושבי פסגת זאב האירועים בשטח מוכיחים כמה מנותק הרעיון מהמציאות. כל ילד בפסגת זאב יכול להסביר לחבורה זו כי הדבר יביא לניתוק פסגת זאב ונווה יעקב מירושלים, להגברה ניכרת של סבלם של התושבים ממציאות של "מערב פרוע" בשכונות מזרח ירושלים ולהגדלת מספר התושבים הערבים במטרופולין ירושלים.19 שנה, עד למלחמת ששת הימים, היתה ירושלים עיר קצה נחשלת,

סגורה משלושה כיוונים, חצויה בגדרות, ללא הווה אמיתי וללא עתיד, בנס חזרנו לירושלים השלמה. יישבנו מחדש את חלקי העיר העתיקה, בנינו מחדש את בתי הכנסת שהועלו באש. שיקמנו את הר הזיתים המחולל ויישבנו 250 אלף יהודים בגילה, בפסגת זאב ונווה יעקב, ארמון הנציב ורמות, יצאנו מגבולות החנק הישנים. "שועאפט אינה ירושלים שלנו", מפמפמים חסידי החלוקה. אכן - אין קדושה בשועאפט. נכון שהממשלה הזניחה את השכונה שמאפייניה העיקריים כיום הם עוני, סמים, עבריינות וטרור, אבל אם לא נהיה שם, חמאס וג'יהאד ישלטו שם. אם נברח משם - חייהם של תושבי פסגת זאב, שכיום מלקטים קליעים מידי פעם, "זוכים" לשריפות מבקבוקי תבערה, סובלים מרעשים ובניה בלתי חוקית מאסיבית, ידמו לחייהם של תושבי שכונת גילה, שעליהם ירו מנשק קל, יום ולילה, ארבע שנים, מבית ג'אלה השכנה שנמסרה לפלשתינים. גם אז איימנו ש"אם רק יעזו..." אבל אלה היו איומי רהב ריקים. בפועל, ידינו היו קשורות. לא ניתן לנו לפעול בבית ג'אלה כרצוננו. החלוקה היא אשליה מסוכנת. מי שרוצה להפוך שכונה כפסגת זאב לגילה של שנות האלפיים מוזמן להעביר את שועאפט שמעבר לגדר לפלשתינים. ישראל חייבת לשמור על נגישות מודיעינית, מבצעית, סיכולית וביטחונית לאזורים הללו ולכן הם חייבים להיות בשליטה ישראלית. לשמאלנים מת"א קל לתת עצות אבל הם לא מכירים את המציאות כפי שאנחנו  תושבי פסגת זאב מכירים. יחד עם זאת על הממשלה להפסיק להתנהג כבת יענה בכל הקשור למזרח ירושלים. לאחר חלוקת ירושלים ע"י גדר ההפרדה, הגיעו עשרות אלפי ערבים (ההערכה היא כי מדובר בכ- 50,000 שוהים בלתי חוקיים) לירושלים שמעבר לגדר ההפרדה מכל רחבי יהודה ושומרון. המעבר בין רמאללה ושכם לתוך שכונת שועאפט שמעבר לגדר הוא מעבר חופשי ללא שום מחסום. התושבים הערבים בעלי תעודות הזהות הישראליות העדיפו לעבור משועאפט לתוך ירושלים שבפנים הגדר. מעבר לגדר לא נעים לחיות כי צריך לעבור מחסום, אין חינוך טוב, אין פינוי זבל, יש פשיעה וכו',. דירות שמתפנות מאוכלסות מיידית על ידי שוהים בלתי חוקיים, אין ואקום. בצורה זו גדר ההפרדה מבית מדרשו של חיים רמון ושות' הכניסה עשרות אלפי ערבים לירושלים.  הממשלה אינה מעניקה גיבוי לפעולות אכיפה נדרשות שעיריית ירושלים מבקשת לבצע, כך נבנו עשרות מבנים רבי קומות ללא היתרים ואישורים בשכונות שועאפט וענאתא שהם לכאורה בריבונות ישראל וכך גדלה עוד האוכלוסייה הערבית בירושלים בחסות ממשלת ישראל. התעלמות הממשלה מבקשות עיריית ירושלים לאפשר לה לאכוף את החוק בשכונות הערביות מהווה עידוד לערבים לבצע מעשים שחומרתם עולה ככל שמתמשכת השתיקה והיעדר התגובה. בנוסף לבניה המאסיבית של אלפי יחדות דיור מדובר גם בהשלכת בקבוקי תבערה שגרמו לשריפות, מדובר בשריפת אשפה שהעירייה לא יכולה לפנות בתוך השכונות הערביות תוך גרימת זיהום אוויר קשה בצפון ירושלים, קריאות מואזין שנמשכות הרבה מעבר לחמש פעמים ביממה ובדציבלים גבוהים מאוד, רמקולים מגני אירועים שמטרידים את האזרחים כולם, ירי זיקוקים ללא הגבלה וירי חופשי שדולף לפסגת זאב ועוד... הקמת גדר ההפרדה בתוך ירושלים הביאה כצפוי להתעלמות מהשטח שנשאר מחוץ לגדר ומהווה סיכון לתושבי צפון ירושלים בפרט ולירושלים בכלל, הקמפיין הנוכחי להעביר את השטח לשליטה ערבית הוא תוצאה של גדר ההפרדה ושל המדיניות הכושלת של הממשלה. אנו תושבי פסגת זאב צריכים לצאת בקמפיין נגדי, בכל מקום ובכל אתר בו שומעים את הרעיון  ההזוי צריכים אנו להסביר את עמדתנו מתוך הכרות עם המצב בשטח.

 

עדכון אחרון ( שני, 02 ינואר 2017 04:42 )  

סטטיסטיקה

מונה צפיות תוכן : 967386

חפשו אותנו...

Facebook

סקר

גורמים במשרד התחבורה מנסים לקדם שוב את התוכנית לביטול האוטובוסים שיוצאים מפסגת זאב ולחייב את כולם להשתמש רק ברכבת. מה דעתך?
 

מבזקים

מבזקים


חדש באתר

זמני השבוע

פרשת השבוע:
מטות מסעי
כניסת השבת: 19:10
צאת השבת: 20:24

תמונת השבוע

 

סגנית ראש העיר יעל ענתבי מעדכנת את רוה"מ נתניהו לגבי כביש 437