בית חדשות הפיסגה חדשות הרפורמה בחינוך בפסגת זאב יוצאת לדרך

הרפורמה בחינוך בפסגת זאב יוצאת לדרך

דוא הדפסה PDF

בימים אלה גיבשה מינהלת החינוך של ירושלים (מנח"י)  תכנית להבראה חינוכית בפסגת זאב. לפיה יוקם בפסגת זאב מרכז חדשנות שיכלול מרכז חינוכי בו יגשימו תלמידי בתי-הספר בשכונה את חלומותיהם. למרכז יהיה מנהל\ת וצוות והוא ייבנה בשיתוף עם צוותי החינוך של בתי הספר בפסגה. במרכז יהיו חללים פיזיים לתמיכת למידה ברוח אחרת ברמה גבוהה ממה שיכול בית-ספר בודד להעמיד. כל תלמיד יגיע למרכז על בסיס קבוע לתוכנית שעוצבה בבית הספר שלו ואתו. כך לכל בתי הספר היסודיים בפסגה  יהיה קשר הדוק בין למרכז החדשנות. ותלמידי בתי הספר יגיעו פעם או פעמיים בשבוע למרכז החדשנות עפ"י תוכנית מוגדרת ויזכו להעשרה פדגוגית מרשימה. בכוונת מנח"י להקים את מרכז החדשנות במבנה של ביה"ס יוני נתניהו בפסגת זאב מרכז ואת תלמידי בית הספר יוני נתניהו למזג בתוך ביה"ס מדעי טכנולוגי, בהמשך רח' הששה עשר. בשנים האחרונות, עם התבגרות טבעית של השכונה, התמעטו הנרשמים לבתי הספר היסודיים. בנוסף, חלק מתושבי פסגת זאב מעדיפים לרשום את ילדיהם לבתי ספר מחוץ לשכונה. כל זה גורם לכך שאין צורך בכל בתי הספר. הבעיה היא בעיקר בבתי הספר הממלכתיים שאינם דתיים. קיימים בפסגה חמישה בתי ספר מ"מ ותל"י, בבתי ספר תל"י ובבי"ס ממלכתי א' למדעים במרכז נפתחו השנה שתי כיתות א' כאשר תל"י מתמטי צפון מוביל עם 54 תלמידים אחריו מ"מ א' מדעים מרכז עם 53 תלמידים ותל"י מזרח עם 40 תלמידים. במ"מ מערב של"ב נפתחה כיתה אחת עם 25 תלמידים ובמ"מ ב' שפות ע"ש יוני נתניהו נפתחה כיתה עם 16 תלמידים. לפני שנת הלימודים הנוכחית משרד החינוך דרש לסגור את מ"מ ב' שפות ע"ש נתניהו ואילו  במנח"י חשבו לא לפתוח את כיתה א' בבית הספר. לאחר התערבות ועד ההורים של בית הספר בגיבוי ועד ההורים המרכזי הוחלט ע"י סגנית ראש העיר יעל ענתבי וראש העיר ניר ברקת להשאיר את בית הספר ולפתוח את כיתה א' תוך ניסיון לתגבר את מספר התלמידים בכיתה ובמקביל להיכנס לקראת השנה הבאה לתהליך מואץ של מציאת פתרון חינוכי לכל פסגת זאב. הועלו מספר רעיונות כאשר בכולם הנחת העבודה שהמצב הנוכחי לא יוכל להימשך. נבדקה אפשרות להבאת בית ספר עוגן שישתלב עם ביה"ס יוני נתניהו. בית ספר כמו הניסויי, קשת וכד', מיזוג יוני נתניהו עם ביה"ס מדעי טכנולוגי במרכז והבאה במקומו של בית ספר עוגן ועוד..לבקשתה של סגנית ראש העיר יעל ענתבי הוכנה בעירייה תכנית כוללת שהוצגה בימים האחרונים לוועדי ההורים ותידון בוועדת החינוך של העירייה בשבוע הבא ב -18.12.16, תושבי פסגת זאב מוזמנים להגיע. התוכנית שהכינו במנח"י כוללת מספר מרכיבים:1. בתי הספר היסודיים בפסגת זאב יתחילו את יום הלימודים בשעה 7:30 בבוקר כך שאפשר יהיה להביא את התלמידים כבר ב- 7:00 – לטובת הורים המוציאים את ילדיהם למוסדות חינוך מחוץ לפסגה, בגלל הפקקים. את הרעיון הנ"ל ניסתה ענתבי ליישם לפני מספר שנים, אך נתקלה בהתנגדות מסיבות שונות. 2. למזג בדרך כלשהי, שעדיין לא נסגרה סופית את בית הספר יוני נתניהו עם בית הספר מ"מ א' מדעי טכנולוגי. יתכן שהכיתות הגבוהות יעברו כפי שהן לבית ספר מדעי טכנולוגי יחד עם צוות ההוראה ושאר הכיתות ימוזגו. 3. במבנה של ביה"ס יוני נתניהו, יקום מרכז חדשנות שיאפשר העשרה לכלל התלמידים בפסגת זאב במגוון תחומים. במבנה יוקמו מעבדות וכיתות לימוד החדשניות ביותר בתחומם במקצועות כמו רובוטיקה, מדעים, אמנות ומוזיקה. והמבנה ישמש את כל בתי הספר היסודיים בפסגת זאב. 
סגנית ראש העיר, יעל ענתבי בירכה את מנח"י על המתווה המוצע, יחד עם זאת, אמרה שהשינוי בחינוך בפסגת זאב חייב לבוא ביחד עם שינוי כולל בתחומים נוספים. על שכונה גדולה כפסגת זאב, ראוי לחשוב כיחידה אחת שצריך לקדם כאשר כל תחום משפיע על משנהו, כך מקדמת ענתבי תכנית כוללת לפסגת זאב שתשלב את המתווה החינוכי עם מתווה חברתי, כולל הבאת גרעינים צעירים לפסגה, הבאת מכללה, זירוז בניית מעונות סטודנטים, גינון מאסיבי, ביצוע הטמנת מיכלי אשפה כבר בשנה הבאה וכן זירוז פתרונות התחבורה שהציעה בעבר. מהעירייה נמסר כי מזה תקופה שמינהל החינוך בעירייה עושה מאמצים רבים על מנת לתת פתרון הוליסטי לפסגת זאב מבחינה חינוכית ושכונתית. כחלק ממאמצים אלו הוקמו ועדות היגוי וחשיבה יחד עם גורמים בשכונה. אנחנו עומלים על פתרון שכונתי רחב על מנת לייצר שכונה בה רמת מערכת החינוך תהיה מעולה ורמת החדשנות בה תספק ערך מוסף שאין במקום אחר. בתוכנית, מיזוג בתי הספר יוני נתניהו עם המדעי-טכנולוגי לכדי בית ספר אחד והקמת מרכז חדשנות שישרת את כל בתי הספר בשכונה. אנו מכירים בכך שמיזוג בתי הספר יוני נתניהו עם המדעי-טכנולוגי הינו תהליך מאתגר, אך מדובר בחלק מפתרון שכונתי רחב הכולל הכנסה של תהליכי חדשנות שממנה ייהנו כלל בתי הספר בשכונה.

 

סטטיסטיקה

מונה צפיות תוכן : 920524

חפשו אותנו...

Facebook

סקר

כדי למצוא מקום מגורים לקשישים שיפונו ממלון דיפלומט לצורך שגרירות ארה"ב יש כוונה לבנות מבנה דיור מוגן נוסף בפסגת זאב בשטח המיועד לבית אבות. את/ה בעד או נגד?
 

מבזקים

מבזקים


חדש באתר

זמני השבוע

פרשת השבוע:
שלח לך
כניסת השבת: 19:09
צאת השבת: 20:26

תמונת השבוע

 

סגנית ראש העיר יעל ענתבי מעדכנת את רוה"מ נתניהו לגבי כביש 437