בית חדשות הפיסגה חינוך בי"ס תל"י מתמטי בצפון זכה בפרס ארצי בנושא השפה העברית

בי"ס תל"י מתמטי בצפון זכה בפרס ארצי בנושא השפה העברית

דוא הדפסה PDF

ביום ראשון השבוע קיבלה אירית רף מנהלת ביה"ס תל"י מתמטי הודעה כי בית הספר שבניהולה זכה בפרס הראשון בתחרות הארצית לציון השפה העברית. כבוד גדול.

לפני כחודש פירסמנו כי בית הספר זכה להגיע למקום הראשון בירושלים, כאשר במקום השני זכה ביה"ס תל"י פסגת זאב מזרח. בעקבות הזכייה בירושלים, ביה"ס ייצג את העיר ירושלים בתחרות הארצית. לפני כשבועיים הגיעה וועדה ממשרד החינוך, לבחון מקרוב את העשייה הבית ספרית בנושא ולאחר התרשמותה החליטה להעניק להם את המקום הראשון. מנהלת בית הספר מספרת, כי הזכייה הוענקה להם בעיקר בזכות העבודה המעמיקה שנעשתה בקרב התלמידים ובשיתוף ההורים.

התלמידים למדו על התפתחות הכתב והשפה על רבדיה השונים.

כמו כן, הכירו את אליעזר בן יהודה, חיים נחמן ביאליק וש"י עגנון ותרומתם להחייאת השפה העברית לפני כמאה שנה.

הדגש הושם על השפה העברית המדוברת ולשם כך התקיימו בימות דיון שעסקו בדילמות הקשורות לשפה כמו: האם יש לקרוא לבתי עסק ומפעלים בישראל, בשמות לועזיים, הוקמה תחנת רדיו שמשדרת מדי יום "גלגולה של מילה" – הילדים מציגים את מקור המילים, את פירושה ואת שימושיה בפתגמים וביטויים.

כמו כן תלמידי בית הספר הוציאו  עיתון "עברית לכל עת ועט". העיתון  כלל משחקי לשון, ביטויים, פתגמים ומשחקי מילים והיווה חלק מתהליך הלמידה.

אומרת המנהלת אירית רף: "כל תהליך התחרות שיקף לי את עומק וגודל העשייה בביה"ס. אני גאה בצוות שהשקיע ובתלמידים שהטמיעו את חשיבותה וכוחה של השפה העברית, שהיא זו ששמרה על עמנו, על רציפות המורשת התרבותית – יהודית במשך כל הדורות. את כל התהליך התחילה יאירה אסרף מדריכה ורכזת לשפה שהציעה להכנס לתחרות. מרגע זה התגייסו לעניין כל מורי ביה"ס, ההורים והתלמידים".

בתאריך 19.9.11 יתקיים טקס ארצי לחלוקת הפרסים.

אומר אחד ההורים הגאים, עוזי חן: "בזמן הביקור של נציגי משרד החינוך בבית הספר, אמרתי שבית הספר בראשות אירית רף וצוות המורים הוא בית ספר מזמין מאוד, משתף מאוד את ההורים ומקפיד לעדכן  בפעיליות הנעשות ובתכנים בנושאים שנבחרו. למשל השנה בנושא "שנת השפה העיברית".

"כשאני אומר מזמין" מפרט חן, "מדובר לא רק על מתן הרגשה של חיבור, אלא גם פיזית, בית הספר הזמין אותנו ההורים לפעילויות משותפות עם התלמידים בשעות אחר הצהריים ובבקרים של ימי שישי, הצוות החינוכי  עידכן אותי בדפי מידע ולעיתים אף שלח לנו שיעורי בית והכל כדי שנחווה עם הילדים את הלמידה. הם שמו דגש על השפה המדוברת, הקריאה והכתיבה.

קיימנו בתוך בית הספר, פעילויות חוויתיות ומעשירות"

חן מזכיר כי זו לא הפעם הראשונה שביה"ס זוכה בפרסים ובתחרויות. "אני יכול להגיד באופן חד משמעי כי איכותו של בית הספר, היא אחד הדברים  המרכזיים שגורמים לנו להמשיך ולרצות להשאר בפסגת זאב".

 

סטטיסטיקה

מונה צפיות תוכן : 848727

חפשו אותנו...

Facebook

סקר

איפה אתם עורכים קניות גדולות של מוצרי מזון ומכולת
 

מבזקים

מבזקים


זמני השבוע

פרשת השבוע:
ויצא
כניסת השבת: 16:01
צאת השבת: 17:15

תמונת השבוע