בית חדשות הפיסגה חינוך ישיבת בני עקיבא מתחדשת

ישיבת בני עקיבא מתחדשת

דוא הדפסה PDF

ישיבת בני עקיבא בפסגת זאב פועלת יותר מעשר שנים בפסגה ועברה תהפוכות ומנהלים שונים.

בימים אלה נכנס לתפקידו ראש ישיבה חדש, הרב בן ציון אלול, שנבחר לתפקידו על ידי ההנהלה הארצית של מרכז ישיבות בני עקיבא בשילוב עם מנח"י ומשרד החינוך.

הרב אלול, (43) נשוי+9, קצין בצה"ל בדרגת רס"ן הוא מפקד פלוגה בגבעתי ואיש חינוך תורני ותיק, מתגורר בישוב "יד בנימין". בתפקידו האחרון הוא שימש כראש ישיבה  בחטה"ב ותיכון אדרת שבעיר בת ים ולפני כן היה מנהל בישיבה תיכונית בנתיבות.

גם כשהעבירו אותו לאדרת שבבת ים, המעבר נעשה על מנת שיציל את המוסד לאחר שבית הספר סבל מהגירה שלילית של תלמידים ומירידה ניכרת בהישגי הבגרות ולאחר גיבוש והפעלת תכנית עבודה פרטנית עלתה הישיבה שוב על דרך המלך וכיום אחוז הזכאות לבגרות בה עומד על מעל 80%.

בישיבת בני עקיבא פסגת זאב, היינו עדים לאחרונה לבעיות רבות. תלמידים רבים עזבו, והתקצוב לישיבה פחת.

בשנה האחרונה ניסו לגוון את המגמות אך גם גיוון זה לא עזר לשינוי משמעותי.

בשיחה עם "קול הפסגה" אמר הרב אלול, כי בכוונתו להכין תוכנית רב שנתית להבראת הישיבה. בשנה הבאה לא תפתח כיתה ז' בישיבה על מנת לאפשר לישיבה להערך לקליטת תלמידים חדשים באופן מובנה ואיכותי.
"אין סיבה" אמר השבוע איש חינוך בעיריית ירושלים "שהאולפנה בפסגת זאב שהיא המקבילה לישיבה, תפרח ותשגשג גם במספר הלומדות וגם בהישגיהן ואילו לישיבה לא יהיה ביקוש. הלוא מדובר באותו סוג של אוכלוסיה ובאותן משפחות".

הרב אלול נשמע השבוע כמסתער אלי קרב. "אני מאמין בתלמיד וביכולותיו", הוא מתמצת את גישתו החינוכית, "בכל ילד יש את הכוחות לפרוח ולצמוח, אם רק יאמינו בו וידאגו לכל צרכיו. הישיבה ובית הספר הם משפחה ובית המושתת על משמעת מתוך אהבה".

הרב אלול רואה נקודות אור רבות באיכות האוכלוסיה בפסגת זאב ובצוות המוביל בישיבה. "עם גיבוש תכנית הבראה מתאימה בתחום החינוכי, הלימודי והארגוני  אני מאמין, כי נכונו לתלמידי הישיבה הצלחות רבות".

הרב בן ציון אלול מחליף בתפקידו את הרב מרדכי שפייר, ששימש כראש הישיבה בשנתיים האחרונות

 

סטטיסטיקה

מונה צפיות תוכן : 837647

חפשו אותנו...

Facebook

סקר

איפה אתם עורכים קניות גדולות של מוצרי מזון ומכולת
 

מבזקים

מבזקים


זמני השבוע

פרשת השבוע:
ויצא
כניסת השבת: 16:01
צאת השבת: 17:15

תמונת השבוע