בית חדשות הפיסגה חינוך הילדים הדתיים מתחברים לכדורגל

הילדים הדתיים מתחברים לכדורגל

דוא הדפסה PDF

"דור העתיד" היא חברה לחוגי כדורגל המאמנת ילדים  בכדורגל בפסגת זאב מזה 15 שנה. האימונים נעשים בחוגי כדורגל בשעות  אחר הצהרים באולם בית הספר בפסגת זאב מרכז. למעשה מדובר ביוזמה פרטית של יורי דור, מורה לספורט בבית הספר ממ"א במרכז שצירף אליו את שוש הנובר מורה נוספת לספורט. בהתחלה כחוגי בית ספר כשמטרתם הייתה הפחתת האלימות והעמקת הקשרים החברתיים ע"י לימוד חוקי הכדורגל. ואח"כ התפתח המיזם עם הביקוש לחוגים מכלל ילדי השכונה,  החוגים היו בשיתוף קבוצת בית"ר ירושלים.

לאט לאט החוגים התגבשו בזכות עצמם והיום הם עצמאיים לגמרי כאשר חלק מבוגרי החוגים ממשיכים בנוער בית"ר. יורי דור לקח על עצמו את ניהול המיזם וזה למעשה פרויקט חייו.

 "בשנים האחרונות קורה בקבוצות הכדורגל שלנו מצב מעניין". אומר דור, "בחמש שנים האחרונות של הפעילות, ישנה מגמה של הצטרפות יותר תלמידים מהמגזר הדתי לאימוני הכדורגל. השנה,  כ- 40% מתוך 150 הילדים,  מגיעים מבתים ומבתי ספר דתיים". יורי מספר שהוא מאוד מרוצה מהמגמה הזו: "החינוך בסקטור הדתי שם דגש על ערכים יהודים ונושא העזרה לזולת מאוד מפותח שם, והם מביאים את הערכים מהבית למשחק ומשתלבים נהדר עם שאר הילדים ועם משחק הכדורגל".

"אם עד היום, משפחות דתיות היו רואות בכדורגל  חוג סוג ב' והעדיפו לשלוח את הילד לקארטה  או לכדורסל. היום הם מבינים שבעזרת הכדורגל הילד יכול להשתפר בהרבה מדדים שאינם קשורים לכדורגל, בפן החברתי, בפן הקוגניטיבי \ ובמוטוריקה עדינה וגסה והכל תוך כדי משחק וכיף".

יורי מדגיש כי הקבוצות המתאמנות פעמיים בשבוע, יוצאות מידי פעם לטורנירים מול קבוצות שונות בעיר, אך יש הקפדה לא לקיים משחקים  ביום שבת.

השילוב של ילדים מבתים דתיים וחילוניים משפיע על איכות האימונים ועל קבלת השונה והאחר. אם כולם היו מתאמנים לפני השיטה של דור העתיד, אומר יורי, מגרשי הכדורגל היו נראים אחרת. זה אומנם ספורט תחרותי, אך אפשר לשחק אותו מתוך כבוד לזולת ומתוך ציות לחוקי המשחק. כאשר השחקנים שואפים למטרה שהיא הכנסת הכדור לשער הקבוצה היריבה וזאת תוך כדי שימוש בדרכים המתאימות לחוקי המשחק. זה גורם לכל השחקנים בקבוצה לשחק כאיש אחד ולהבין שכל אחד ישחק טוב יותר אם יסתמך על משחקו של החבר, ואז כל הקבוצה תגיע להישגים, זהו שיעור להגיע להישגים בריאים לא מתוך בריונות וכוחניות וכאן ללא ספק, הילדים הדתיים מרגיעים את המשחק. ממש כמו חברה מתוקנת עם חוקים חברתיים.

הכדורגל מעבר למשחק: מפתח התוכנית שלנו בנוי באמצעותי פיתוח תנועתי של הילד. פיתוח בסיס תנועתי, פיתוח יכולות תנועתיות כבסיס למיומנות.  וגם משפר את היכולת החברתית של הילד. כשזה מבוסס על הישגים בריאים,  לא כוחניים. וכל זה מתוך הכיף שבמשחק. מצד אחד כדורגל יכול להיות מוקד לשנאה ומלחמות ומצד שני מוקד לשלום ואחווה.

אולי בזכות דור העתיד יהיה שינוי במגרשי הספורט ובחברה הישראלית .

 

סטטיסטיקה

מונה צפיות תוכן : 1096159

חפשו אותנו...

Facebook

סקר

איפה אתם עורכים קניות גדולות של מוצרי מזון ומכולת
 

מבזקים

מבזקים


זמני השבוע

פרשת השבוע:
ויגש
כניסת השבת: 16:15
צאת השבת: 17:30

תמונת השבוע