בית חדשות הפיסגה חינוך תלמידים בתפקיד מורים

תלמידים בתפקיד מורים

דוא הדפסה PDF

מי מאיתנו לא זוכר את המורה המבוגרת שיודעת כל שיר של ביאליק בעל פה?

או את המורה להיסטוריה שמספר סיפור מורשת קרב ומלחמה, עוד משירותו בסדיר?

כבודם של אילו במקומו מונח, ואין לנו אלא להעריכם.

יחד עם זאת, כיצד הייתם מגיבים לו היו אומרים לכם שהילדים שלכם, היו יכולים ללמוד חלק מהזמן עם אנשים שגדולים מהם רק במספר שנים, כאלה שלמדו ממוריהם זה עתה  את חומר הלימוד העדכני ביותר?

זוהי אינה שאלה היפוטתית, שכן מזה שנתיים מתקיים  פרויקט בתיכון פסגת זאב, במסגרתו מלמדים תלמידי התיכון את תלמידי חטיבת הביניים  פרקים מתוך מקצועות המדעים.

תלמידי התיכון, הלומדים במגמת כימיה, ומהבולטים בהם- דניאל חייקלסון וסתיו לוי חמדי מלמדים על חשבון זמנם החופשי בימי שישי, בחטיבה על שם טדי קולק, בי"ס שהם עצמם בוגרים שלו.

הם נוטלים חלק בעריכת ניסויים בנושא המחקר המדעי בשילוב עם נושאים כמו:חומצות ובסיסים, חמצון, ביוכימיה ועוד,ומלמדים פרקים העוסקים בהזנה, אנרגיה ונשימה, תזונה נכונה ועוד נושאים מגוונים.

ואם אתם תוהים מדוע מקדישים בני נוער בכיתה י"ב מזמנם הקצוב ומלוח זמנם האינטנסיבי לטובת הפעילות הזו הרי זה  משום שאנו ותלמידינו מאמינים בתרומה לקהילה, ומשום שהתלמידים חשים כי הם רוצים לתת חזרה לאנשים שהשקיעו בנו מאמצים רבים.

מעבר לכך התלמידים חשים סיפוק מההוראה ומהנתינה,שכן  פעמים רבות נוצר קשר אמיץ בין החניכים הצעירים ובין הבוגרים, שלא פעם מוביל את הנער הצעיר לבחור ללמוד במגמה מדעית.

היעד בעתיד הוא שתלמידים אילו יכשירו קבוצת תלמידי מדעים מכיתות י' וי"א שימשיכו את דרכם ואף ירחיבו את תחומי הדעת ויפעלו גם בבתי הספר היסודיים.

המטרה היא  לשלב את תלמידי התיכון בעשייה למען הקהילה, באופן זה תהנה קהילת פסגת זאב מתרומתם של הנערים  הנפלאים ההלו, והתלמידים ייהנו מעצם הנתינה והניסיון שיצברו תוך כדי העשייה.

 

סטטיסטיקה

מונה צפיות תוכן : 1096166

חפשו אותנו...

Facebook

סקר

איפה אתם עורכים קניות גדולות של מוצרי מזון ומכולת
 

מבזקים

מבזקים


זמני השבוע

פרשת השבוע:
ויגש
כניסת השבת: 16:15
צאת השבת: 17:30

תמונת השבוע