בית חדשות הפיסגה חינוך מה עושה מנהל סניף בנק בכיתה ה?

מה עושה מנהל סניף בנק בכיתה ה?

דוא הדפסה PDF

שיתוף פעולה מעניין החל השבוע בין בית הספר ממלכתי א' במרכז וסניף בנק הפועלים בפסגת זאב:  לימודי כלכלה ועסקים.

 מדובר בתוכנית ייחודית שמפעילה עמותת "שעור אחר" - עמותה המורכבת ממתנדבים בתחומים שונים המגיעים לכתות ומלמדים את התלמידים מתחומי הידע שלהם.

התוכנית, הכוללת כעשרה שיעורים, תועבר לכיתות ה' ותעסוק במושגי יסוד בכלכלה ובצרכנות וכן בסביבת העבודה של הארגון העסקי-כלכלי.

ההתלהבות מהפרויקט מורגשת הן מהצד של בית הספר והן מהצד של עובדי הבנק.

השבוע הגיע לכיתות ה' בבית הספר, משה שניאור, מנהל סניף בנק הפועלים בפסגת זאב. והעביר לתלמידים שיעור בהכרת המערכת הבנקאית וחשיבותה, הכרת מושגי יסוד בבק, והבנת יחסי הגומלין בין הלקוחות לבנק. למי שנדמה שהנושאים כבדים לתלמידי כיתות ה', לא ראה השתתפות ועירנות שכזו בשיעור. שניאור נתן לתלמידים טיפים להתנהלות פיננסית נכונה ולכן אם יש הורים לתלמידים בבית הספר שהילד שלהם ביקש לדון עמם בהעלאת דמי הכיס שלו עקב שחיקת השקל, שידעו מאיפה זה מגיע.

לאחר השיעור אמר שניאור ל"קול הפסגה", כי נהנה מאוד מהחוויה "ברמה האישית הרגשתי כי תרומתי לקהילת התלמידים הינה אפקטיבית, מועילה ומאפשרת הקניית כלים בסיסיים לחיים בכלל.

התמלאתי בהמון אנרגיה ויצאתי מחוזק ומסופק על ההזדמנות שניתנה לי כמנהל סניף להעביר לתלמידים מסרים חינוכיים בנושאים הקשורים לעולמות התוכן שלי".

כחלק מהפרוייקט יערוך הבנק לתלמידים סיור אל סניף בנק וחשיפה לעבודה השוטפת של הסניף.

גם למנהלת בית הספר, דורית חרוש היו רק שבחים לאחר השיעור הראשון: "אנו בבית הספר משקיעים בהכנת הילדים לחיים. ערכים, חינוך ומצויינות מצד אחד ומאידך - מתן כלים לילדים והכנתם להיכרות עם הסביבה הטכנולוגית והכלכלית וזאת על מנת שיכירו את המציאות היומיומית".

 

סטטיסטיקה

מונה צפיות תוכן : 1096163

חפשו אותנו...

Facebook

סקר

איפה אתם עורכים קניות גדולות של מוצרי מזון ומכולת
 

מבזקים

מבזקים


זמני השבוע

פרשת השבוע:
ויגש
כניסת השבת: 16:15
צאת השבת: 17:30

תמונת השבוע