בית חדשות הפיסגה חינוך סליחה יש רופא בכיתה?

סליחה יש רופא בכיתה?

דוא הדפסה PDF

בימים אלה החלה לפעול בביה"ס הממ"ד במזרח תוכנית העשרה בנושא בריאות. לתוכנית שותפים קופ"ח מאוחדת וארגון "רופאים צעירים". בקרוב תחל התוכנית לפעול גם בחטה"ב ע"ש טדי קולק בשכונה.

 

ענת אהרון, מנהלת סניף מאוחדת בפסגה, מסרה ל"קול הפסגה": "כחלק מהפרויקטים שקופ"ח מאוחדת מבצעת במערכת החינוך בישראל, אנו בוחרים מידי שנה בתי ספר בכל עיר ומממנים תוכנית בתחום השמירה על בריאות הלב. בפסגת זאב בחרנו השנה את בית ספר היסודי –הממ"ד התורני ואת חטיבת הביניים. ביסודי, התוכנית מועברת לכיתות ו'. כאשר אל ביה"ס נשלחים מדריכים וציוד רב הכולל בין היתר ערכות לבדיקת דם, סטטוסקופים, מדי גובה, ומשקל, מדי לחץ דם ערכות כירורגיות ותיקי עזרה ראשונה.

במהלך 8 מפגשים שמתקיימים, כאשר כל מפגש הוא בן שעתיים אקדמיות נחשפים התלמידים ללמידה על לב האדם ובדיקות שנעשות לאיתור בעיות לבביות. באחד המפגשים הילדים עורכים ניתוח לב פתוח וחוקרים את מבנה הלב של החזיר, הם לומדים על החיאה ועל תזונה נכונה השומרת על הלב. בסוף המפגשים, נערך מפגש מסכם עם ההורים, כאשר הילדים עושים תחנות בידוק להורים ושם מודדים להם לחץ דם, סוכר, גובה ומשקל, ונותנים להם עצות לאורח חיים בריא.

בקרוב כאמור תחל התוכנית לפעול בחטה"ב.

השבוע, בעת המפגש השני במספר, נראו תלמידי כיתות ו' בממ"ד מתרוצצים במסדרונות בית הספר ומודדים לחץ דם למורים ולמורות.

חלק מהמתלמדים הציעו למורים לנוח מהלחץ ולהירגע בחדר המורים במקום לעלות וללמד בכיתות. למרות הפיתוי, רוב המורים החליטו הפעם לא להשמע להוראות הרופאים, להכנס לכיתות ולבדוק מי מבין צוות הרפואה לא הכין שיעורי בית.

 

סטטיסטיקה

מונה צפיות תוכן : 841652

חפשו אותנו...

Facebook

סקר

איפה אתם עורכים קניות גדולות של מוצרי מזון ומכולת
 

מבזקים

מבזקים


זמני השבוע

פרשת השבוע:
ויצא
כניסת השבת: 16:01
צאת השבת: 17:15

תמונת השבוע