בית דת ומסורת לא נעים לראות מקווה סגור

לא נעים לראות מקווה סגור

דוא הדפסה PDF

לפני חנוכה החליטו במועצה הדתית לסגור את מקווה הגברים ברח' ארזי.

היחסים בין המועצה הדתית לגברים הטובלים במקווה בפסגת זאב על בסיס יומי או שבועי, הגיעו לאחרונה למשבר.

גברים הטובלים במקווה מספרים על תחזוקה לא נאותה של המקום מבחינת ניקיון, על התקנת חסכמים שגרמו למים במקלחות לרדת בטפטוף, על בעייה של לקיחת אחריות למקרי חירום שעלולים להתרחש במקווה כאשר אין אחראי שנמצא בכל שעות הפעילות.

 

הרב מנחם בלומנטל האחראי על המקוואות בעיר מטעם המועצה הדתית מספר על כך שמאז שהותקנו חסכמים במקלחות, היו מקרים רבים של שבירת החסכמים או הוצאתם. לאחר מקרים רבים כאלה, תלו שלט שכל מקלחת שיוצא ממנה החסכם, היא תסגר. לבסוף הגיעו למצב שרק מקלחת אחת הייתה שמישה. ביום הזה, הגיע הבלן למקווה ומצא שמישהו תלש את הוילונות ואף פגע בכניסה -  של המקווה. עקב כך החליט הרב בלומנטל לסגור את המקווה. לאחר מספר ימים, פנו מספר טובלים ליעל ענתבי וזאת בשיתוף פעולה עם רבני השכונה שוחחה עם הרב בלומנטל והוא נאות לקנות חסכמים חדשים, טובים יותר, להתקינם ולפתוח מחדש את המקווה וזאת לאחר שהרבנים פנו לציבור הטובלים לשמור על הרכוש הציבורי.

ענתבי גם פנתה במכתב לגבאי בתי הכנסת ובו כתבה בין היתר "אני פונה אליכם כדי להעביר באמצעותכם  מסר לכל אחד ואחד מטובלי המקווה, לא להגיע למצב של "טובל ושרץ בידו", ידע הציבור לשמור על המקום ככל האפשר ואם עדים לגילויי פגיעה במתקני המקווה, לפעול להפסיקם במיידית".

הרב בלומנטל הבטיח כי בקרוב ישופצו המקוואות גם של הגברים וגם של הנשים.

בשנת התקציב הבאה אמור להבנות מקווה נוסף לנשים באזור החדש של פסגת זאב מזרח. ברח' רחמילביץ בין הרחובות הררי רפול לגבירצמן.

עדכון אחרון ( שני, 23 ינואר 2012 19:27 )  

סטטיסטיקה

מונה צפיות תוכן : 967398

חפשו אותנו...

Facebook

סקר

גורמים במשרד התחבורה מנסים לקדם שוב את התוכנית לביטול האוטובוסים שיוצאים מפסגת זאב ולחייב את כולם להשתמש רק ברכבת. מה דעתך?
 

מבזקים


חדש באתר

זמני השבוע

פרשת השבוע:
מטות מסעי
כניסת השבת: 19:10
צאת השבת: 20:24

תמונת השבוע

 

סגנית ראש העיר יעל ענתבי מעדכנת את רוה"מ נתניהו לגבי כביש 437